W lutym miało miejsce kilka prowadzonych przez pełnomocniczkę warsztatów. We współpracy z uczelnianym International Students Office, w ramach projektu Otwarty Uniwersytet Opolski – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia, w dniach 02.02. 2024 r. i 12.02.2024 r. odbyły się dwa warsztaty (jeden w języku polskim oraz jeden w języku angielskim), które dotyczyły tematyki inteligencji kulturowej oraz wielokulturowości. Z kolei 05.02.2024 r. pełnomocniczka poprowadziła warsztat dla wykładowczyń UO pt. Nauczanie wrażliwe na równość i różnorodność w  ramach Forum Dydaktyki Akademickiej. W tym samym dniu, na zaproszenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, w zajęciach Język włączający,  wykluczający i mowa nienawiści, uczestniczyła grupa uczennic Liceum Plastyczne w Opolu.