University of Central Missouri położony jest na styku różnych kultur, co dobrze widoczne jest w uczelnianej przestrzeni, gdzie działa ponad 180 organizacji studenckich, z których część wspiera różnorodne grupy kulturowe i promuje ich dziedzictwo (np. African Student Association, Black Male Initiative, Student Organization of Latinos). Jednym z cyklicznych wydarzeń organizowanych w UCM jest festiwal poświęcony kulturze rdzennych mieszkańców USA Trading Moon Native American Arts Festival (p. fotorelacja). Podczas wizyty, oprócz obserwacji wydarzeń promujących wielokulturowość, pełnomocniczka odbyła szereg spotkań w uczelnianych biurach zajmujących się dbaniem o kulturową różnorodność i równość, w tym Center for Multiculturalism and Inclusivity, International Student Services, Center for Global Education. Niezwykle ważnym elementem funkcjonowania uczelni, także w aspekcie wielokulturowości, jest działalność wolontariacka. Spotkanie z reprezentantką Student Volunteer Services pozwoliło pełnomocniczce dokładnie poznać organizację uczelnianego wolontariatu – od systemu motywowania, pomocy w orientacji co do możliwości zaangażowania si, po konkretne wsparcie działań poszczególnych organizacji. Wolontariat stanowi czasami obowiązkową część kursu uczelnianego (dla studentów/ek zagranicznych jest zawsze obowiązkowy) , może odbywać się zarówno na kampusie jak i poza nim, we współpracy z lokalnymi organizacjami.

Pobyt pełnomocniczki odbył się w ramach programu Erasmus+.