Planowane jako jednorazowe wydarzenie warsztaty  „Człowiek to nie ideologia, czyli jak wspierać osoby LGBT+” (09 lipca 2020 r.) zostały powtórzone i to trzykrotnie.  Na warsztaty zapisała się bardzo duża liczba osób (150), pochodzących z całej Polski. Podczas zajęć, oprócz prezentacji prowadzącej, miały miejsce dyskusje dotyczące homofobii oraz przykładów wsparcia, jakiego można  udzielać osobom LGBT+. Wobec ogromnego zainteresowania i braku możliwości zapisania wszystkich chętnych, warsztaty zostały powtórzone 16, 20 i 22 lipca. Wśród sporej liczby studentów, studentek, wykładowców i wykładowczyń oraz innych pracowników UO, w zajęciach aktywnie brały udział osoby spoza uczelni – nauczyciele i nauczycielki, osoby zajmujące się psychoterapią i doradztwem zawodowym, lekarze, edukatorzy i edukatorki, osoby działające w harcerstwie, organizacjach pozarządowych i firmach prywatnych. Część osób po warsztatach skomentowała je w mailach do pełnomocniczki:

“Jeszcze raz dziękuję za dzisiejsze warsztaty. Są one szalenie potrzebne gdyż pokazują, uczą jak reagować. Szczególnie ważne są takie warsztaty dla osób LGBT gdyż wtedy czujemy że nie jesteśmy sami”.

“Bardzo dziękuję za możliwość udziału w warsztatach, bo wiedzy antydyskryminacyjnej nigdy za wiele, szczególnie kiedy jest się nauczycielem i można wykorzystywać ją w swojej pracy. Wspaniała inicjatywa i b.potrzebna. Gratuluję i dziękuję!”